صفار وب وبسايت آموزشي مدرس صفار

آموزش فتوشاپ -مقدمه

مقدمه

 

امروزه کمتر کسی است که با نام نرم افزار بسیار قدرتمند فتوشاپ آشنا نباشد. به جرات می توان فتوشاپ را قوی ترین نرم افزار در زمینه تصاویر  «bitmap» دانست. این نرم افزار که سال هاست توسط شرکت عظیم «Adobe» در حال گسترش و به روز رسانی است، با طیف گسترده امکانات و ابزاری که در اختیار کاربر قرار می دهد، جای خود را در صدر نرم افزار های حرفه ای عکاسی و گرافیک، تثبیت نموده است.


تنوع و ویژگی تلفیق امکانات و ابزار، این نرم افزار را به چنان عرصه گسترده ای بدیل کرده که کمتر کسی می تواند مدعی شود بر کلیه جنبه های آن اشراف و تسلط کامل دارد! اما هنوز سادگی کار، همخوانی آن با اغلب فرمت ها و سخت افزارها و پشتیبانی مناسب از سوی کمپانی سازنده، این نرم افزار را بسیار محبوب ساخته است.

شاید بتوان ابزار و امکانات فتوشاپ را به دو دسته عمده تقسیم بندی کرد. دسته ای در طراحی و گرافیک و دسته دیگر که در مقاصد عکاسی مورد استفاده قرار می گیرند. البته برخی از این امکانات نیز کاربرد دوگانه دارند.

در دوره حاضر، با نگاهی اجمالی به ابزار و امکانات، سعی شده است نحوه کار و برخی از تنظیمات پیشرفته آنها نیز مورد بررسی قرار گیرد .در دوره های آتی فتوشاپ، به تنظیمات پیشرفته و تکنیک های تلفیقی خواهیم پرداخت. به طور کلی، هدف از این درس، آشنایی با فضای کاری، اصول مقدماتی، اصطلاحات رایج، تنظیمات اساسی و ابزار و منوهای رایج است.

با توجه به اینکه در حال حاضر، نسخه CS6 توسط کمپانی Adobe معرفی شده و عمومیت میابد، همین نسخه معیار درس حاضر قرار گرفته است. از آنجا که اغلب دستورات و تنظیمات نرم افزار از یک قاعده پیروی می کنند، می توان نکات این درس را در نسخه های دیگر نیز به کار بست.

در یادگیری این نرم افزار، مطالعه کتاب های آموزشی و به خصوص دیدن فیلم های آموزشی بسیار مفید هستند. Help فتوشاپ و راهنمایی هایی برای کاربران نیز به عنوان منبعی مناسب و مطمئن، به صورت رایگان توسط سایت Adobe در اختیار کاربران قرار گرفته است.

 

صفار وب مدرس صفار

  نوشته‌های مرتبط

  قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  دیدگاه‌ها

  *
  *